Уганда е предложила да доставя електромобили на Русия

Страната обяви, че отваря завод за електромобили

18.10.2022 • 22:30 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Уганда е предложила да доставя електромобили на Русия
Уганда е предложила да доставя електромобили на Русия

Държавата Уганда е готова да доставя електромобили на Русия, съобщи ТАСС. Това обяви посланикът на страната в руската държава Моузес Кизиге.

Уганда обяви, че отваря завод за електромобили, като има договор с Камаз. Компанията ще е партньор по изграждането на завод за камиони. Те ще бъдат предназначени за африканските страни. Дипломатът обяви, че страната му е готова за сътрудничество с руски производители, пише dnes.bg

Има интерес към производство и доставки на електромобили. Предстоят разговори по темата. Руското правителство разглежда варианти за партньорства. 

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 3 години
добре че все още са малко тия коли защото в бъдеще ще търсим зарядни като място за паркиране. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички